Jak zorganizować podróż firmową?


Jak zorganizować podróż firmową?

Organizacja podróży firmowych to doskonały sposób na integrację pracowników i zwiększenie ich motywacji do pracy.

Dobrze zaplanowany wyjazd jest okazją nie tylko do odpoczynku, ale i odkrywania nowych perspektywy, które mogą stać się inspiracją do osiągania jeszcze większych sukcesów w życiu zawodowym. Poznaj nasze wskazówki i dowiedz się, jak zaplanować najlepszą podróż dla swojego zespołu!Organizacja podróży służbowych – niezawodny sposób na integrację i rozwój zespołu.

Wyjazd firmowy to o wiele więcej niż przerwa od codziennych obowiązków w pracy. To moment, w którym zespół może lepiej się poznać, zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. To również inwestycja w rozwój firmy, który ma związek z zadowoleniem pracowników. Dobra organizacja podróży biznesowych pozwala uniknąć wielu problemów, o które nietrudno zwłaszcza w przypadku większej grupy. Kompleksowe, sprawne i adekwatne do możliwości (także finansowych) planowanie wyjazdu firmowego całkowicie różni się od planowania rodzinnych wakacji, czy własnego urlopu. O czym pamiętać i na co uważać organizując podróż dla pracowników?

Dobra organizacja podróży biznesowych – klucz do udanego wyjazdu.

Zarówno planowanie, jak i realizacja firmowych wyjazdów to proces, który wymaga czasu, zaangażowania i świetnej organizacji. Ustalanie harmonogramu, zakup biletów, dokonywanie rezerwacji, a także zarządzanie budżetem – wszystko to może być naprawdę skomplikowane, zwłaszcza dla osób, które na co dzień nie mają do czynienia z tego typu zadaniami.

Aby podróż służbowa była bezpieczna i udana, konieczne będzie dopilnowanie wielu spraw jednocześnie, na skalę o wiele większą niż ma to miejsce w przypadku prywatnych wyjazdów, nawet tych planowanych na własną rękę. Jak zorganizować firmową podróż i o czym nie można zapomnieć?

 1. Określenie celu podróży. Przed rozpoczęciem podróży służbowej, trzeba jasno określić jej cel, a także sposób i etapy jego realizacji. Konferencja? Spotkanie z kontrahentami? Szkolenie lub rozmowy handlowe? A może integracja zespołu? Każda z tych sytuacji wymaga innego planu i organizacji czasu. Jasne sprecyzowanie celu wyjazdu umożliwi ustalenie odpowiedniego harmonogramu i logistyki.
 2. Wybór miejsca docelowego. Decyzja dotycząca miejsca wyjazdu jest ważna nie tylko ze względów turystycznych, ale i finansowych. Dopiero na podstawie konkretnych ustaleń w tej kwestii można przejść do kolejnych etapów planowania. Przed podróżą warto również dowiedzieć się jak najwięcej o wybranej destynacji, sprawdzając m.in. informacje o klimacie, lokalnym czasie, zwyczajach kulturowych, czy transporcie.
 3. Ustalenie budżetu. Jeśli chodzi o podróże służbowe, organizacja musi opierać się na dobrze zaplanowanym budżecie. Ten powinien uwzględniać koszty takie jak transport, zakwaterowanie, wyżywienie, koszty szkoleń czy konferencji, a także inne wydatki związane z wyjazdem. Ważne, aby realnie ocenić potencjalne koszty i dostosować je do budżetu firmy.
 4. Rezerwacja transportu. Tak jak w przypadku każdej podróży, kluczową kwestią podczas organizacji jest wybór odpowiedniego środka transportu. W zależności od wybranego kierunku, budżetu, czy wielkości grupy może to być samolot, pociąg, autokar, a nawet wynajęty samochód. Najważniejsze, by bilety zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. To pozwoli uniknąć ewentualnych problemów z dostępnością, a w niektórych przypadkach może również zagwarantować korzystniejsze ceny.
 5. Zakwaterowanie. Organizacja zakwaterowanie jest równie ważna i uzależniona od potrzeb, charakteru i specyfiki wyjazdu. W tym przypadku niezwykle ważne jest ustalenie kosztów noclegu, a także dopasowanie go do ogólnego planu podróży. Jeśli będzie ona skupiona na szkoleniach, konferencjach, czy służbowych spotkaniach, warto zadbać o to, by miejsce zakwaterowania odpowiadało ich lokalizacji. To pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i problemów logistycznych już na miejscu. Zawsze warto także upewnić się, czy rezerwacja została potwierdzona.
 6. Wyżywienie. Planując wyjazdy służbowe, organizacja musi objąć także zaplanowanie wyżywienia dla wszystkich uczestników. Nie zawsze zawarte jest ono zawarte w cenie noclegu, dlatego odpowiednio wcześnie trzeba wybrać sposób i zakres podawania posiłków.
 7. Stworzenie harmonogramu.Ważne, by dokładnie zaplanować wszystkie obowiązki, spotkania, konferencje, szkolenia i inne aktywności związane z podróżą. Ułatwi to organizację czasu i zapewni, że zostanie on wykorzystany w najbardziej efektywny sposób. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu elastyczności, ponieważ każda podróż służbowa może wymagać dostosowania się do nieprzewidywalnych okoliczności. Mogą wystąpić nagłe, nieplanowane problemy, takie jak opóźnienia lotów, zmiany rezerwacji, terminów, a nawet problemy zdrowotne uczestników wyjazdu. Dlatego też warto mieć plan awaryjny, który w razie potrzeby pomoże szybko i elastycznie reagować na komplikacje.
 8. Ubezpieczenie i dokumenty. Ubezpieczenie uczestników podróży służbowej to kluczowa kwestia, o której nie można zapomnieć podczas organizacji. Każdy pracownik powinien posiadać polisę na wyjazd, zwłaszcza zagraniczny, dopasowaną do charakteru wykonywanej pracy i warunków panujących w miejscu docelowym. Takie ubezpieczenie musi zawierać choćby OC, NNW, koszty leczenia i transportu powrotnego do kraju w razie wypadku lub choroby. Zadbać należy również o niezbędne dokumenty dla uczestników, takie jak paszporty, wizy, bilety, potwierdzenia rezerwacji i inne dokumenty potrzebne na miejscu.

Wyjazdy służbowe – organizacja z biurem turystycznym

Aby uniknąć problemów i komplikacji związanych z organizacją wyjazdów firmowych, warto skorzystać z pomocy doświadczonego biura turystycznego, zajmującego się kompleksowym planowaniem i obsługą tego typu przedsięwzięć. Specjaliści z takiej branży będą w stanie nie tylko doradzić najlepsze rozwiązania, zaproponować ciekawe możliwości i wskazać miejsca warte odwiedzenia, ale także pomogą w rozwiązaniu wszelkich kłopotów. Co więcej, organizacja wyjazdu firmowego może być czasochłonna i wymagać wielu działań, takich jak poszukiwanie odpowiedniego transportu, rezerwacja zakwaterowania, tworzenie harmonogramu i wiele innych aktywności. Korzystając z usług biura turystycznego, możemy zaoszczędzić czas i zminimalizować ryzyko wystąpienia komplikacji.

Doświadczeni organizatorzy są też w stanie dopasować plan i organizację podróży do indywidualnych potrzeb i wymagań konkretnej firmy, także w kwestii budżetu. Dobre biuro turystyczne najczęściej ma zdolność do negocjowania cen i uzyskiwania korzystnych umów, co może wiązać się ze sporymi oszczędnościami. Dzięki relacjom z różnymi dostawcami organizatorzy nierzadko mogą zapewnić lepsze warunki cenowe, zaproponować różnego rodzaju promocje lub dodatkowe udogodnienia, które przyczynią się do optymalizacji budżetu całego wyjazdu.

Skorzystanie z usług profesjonalistów to także bezpieczeństwo i wsparcie. Podczas podróży firmowej może pojawić się wiele nieprzewidzianych sytuacji i problemów, z którymi trudno poradzić sobie na własną rękę. W takich przypadkach biuro turystyczne będzie pełnić rolę pomocnika i zapewni szybkie, elastyczne reagowanie na sytuacje awaryjne. Dobre biura podróży dla firm oferują wsparcie m.in. w takich kwestiach jak:

 • profesjonalna obsługa podróży służbowych,
 • grupowa rezerwacja hoteli, biletów lotniczych, czy biletów kolejowych,
 • wynajem samochodów,
 • ubezpieczenie wyjazdów służbowych,
 • organizacja firmowych imprez i spotkań,
 • usługi wizowe,
 • obsługa dedykowanych i doświadczonych konsultantów.


O czym pamiętać organizując firmowy wyjazd?

Organizacja podróży służbowej może być czasami skomplikowana, ale odpowiednie planowanie i przygotowanie mogą uczynić ten proces łatwiejszym i bardziej efektywnym.

Wyjazd firmowy to niezawodny sposób, aby zwiększyć zadowolenie i motywację pracowników. Tego typu aktywność nie tylko integruje zespół, ale także przynosi inne korzyści, m.in. w postaci lepszej komunikacji, większego zaangażowania, czy inspiracji do osiągania dobrych wyników. Podróż służbowa jest z kolei doskonałą okazją do zdobywania i wymiany doświadczeń, pozyskiwania nowych klientów, promowania firmy i doskonalenia umiejętności kadry pracowniczej. Niezależnie od charakteru i ostatecznego celu takich wyjazdów, sposób i jakość ich organizacji ma kluczowe znaczenie.

Organizacja wyjazdów służbowych i firmowych może, ale nie musi być trudnym zadaniem. O ile samodzielne planowanie tak dużego przedsięwzięcia nierzadko przysparza wielu komplikacji, o tyle przy wsparciu profesjonalnego biura turystycznego staje się łatwiejsze i bardziej efektywne. Specjaliści z dziedziny turystyki zapewniają kompleksową obsługę całego wyjazdu – od ustalenia ogólnego planu, po jego realizację. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego biura i skorzystania z pomocy doświadczonych organizatorów.
Podróże służbowe dla firm


Biuro podróży Polish Travel Quo Vadis w Warszawie oferuje kompleksową obsługę podróży służbowych dla firm.
W tym rezerwacje hoteli, bilety lotnicze, ubezpieczenia podróży, wynajem samochodów, sprzedaż biletów kolejowych oraz autobusowych i promowych.
Jesteśmy biurem podróży z siedzibą w centrum Warszawy, posiadamy licencję akredytowanego agenta IATA,
sprzedajemy bilety lotnicze wszystkich linii lotniczych zarówno IATA jak i tanich przewoźników.
Rezerwujemy hotele w Polsce oraz za granicą. Organizujemy imprezy typu MICE – meetings, incentives, conferencess, events.
Organizujemy wyjazdy grupowe, wyjazdy dla firm, spotkania firmowe, szkolenia, wyjazdy na targi i konferencje, organizujemy wyjazdy na misje gospodarcze.
Zapraszamy.


Zapytaj o ofertę