Visit Poland DMC

Redbull jest bardzo znany z tego, że potrafi dokonać niemożliwego, a tym razem udało im się wszystkich zaskoczyć! W jaki sposób? Jeden z najlepszych pilotów na świecie, Łukasz Czepiela wylądował na molo w Sopocie.

Proszę wyobrazić sobie, gdy podczas zwykłego sobotniego spaceru nagle, tuż obok, ląduje samolot na wyjątkowo wąskim, krótkim i drewnianym “pasie”. To naprawdę się wydarzyło! Nie był to wypadek ani awaria, a inauguracja sezonu na sopockim molo. Dzięki niesamowitym umiejętnościom pilota cała sytuacja była bardzo bezpieczna i nie było możliwości, żeby cokolwiek mogło uszkodzić sopockie molo.

Łukasz Czepiela nie ma sobie równych, jeśli chodzi o akrobacje powietrzne. Ma tytuł najlepszego pilota w klasie Challenger z Red Bull Air Race. Jednak, jak sam przyznał, nawet dla niego takie lądowanie nie było łatwe, przygotowywał się do tego wydarzenia przez wiele miesięcy.

Samolot, którym Czepiela wykonywał pokaz, był również wyjątkowy. Carbon Club EX2 to maszyna sklasyfikowana jako STOL, co oznacza “krótki start i lądowanie”. Aby możliwe było lądowanie, w zbiornikach znajdowała się minimalna ilość paliwa.

Czepiela wielokrotnie zaprezentował już swoje niesamowite umiejętności, na przykład podczas Red Bull Air Race, gdzie stawia czoła znacznie trudniejszym zadaniom, takim jak przelatywanie między wąskimi ścianami. Jego słynny lot pod mostami na Dzień Flagi Narodowej był podziwiany przez całą Warszawę.

Sopot to urocze miasto, które przyciąga tłumy turystów bez względu na porę roku. Czyste powietrze, zwłaszcza na molo, gdzie stężenie jodu jest dwa razy wyższe niż na lądzie, czyni go najlepszym miejscem na ucieczkę od zanieczyszczonych miast.

Picture source: https://www.redbull.com/pl-pl/czepiela-wyladowal-samolotem-na-molo-w-sopocie