Visit Poland DMC

Kazimierz w Krakowie znany jest ze swojej żydowskiej historii. Między ul. Dietla i Podbrzezie, obok synagogi i Żydowskiego Domu Kultury, ma się otworzyć 4-gwiazdkowy hotel. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że będzie całkowicie koszerny!

Otwarcie planowane jest na jesień przyszłego roku. Hotel o standardzie 4 gwiazdek będzie miał 117 pokoi, koszerną kuchnię i mykwę (używaną do rytualnego mycia ciała). Wysokość budynku została dostosowana do otoczenia, więc będzie się bardzo dobrze komponowała z resztą dzielnicy.

Inwestycja obejmuje przebudowę kamienicy przy ul. Dietla 59 i utworzenie nowego budynku z garażem podziemnym na 25 miejsc parkingowych przy ul. Podbrzezie 4. Nowy hotel będzie miał historyczną fasadę z licznymi dekoracjami i charakterystycznymi balkonami. Będzie miał również dziedziniec, salę konferencyjną i bankietową o łącznej powierzchni prawie 500 m2.

W hotelowej restauracji serwowane będą tylko koszerne posiłki. Kuchnia nie będzie używała wieprzowiny ani żadnych produktów niekoszernych. W restauracji będą znajdować się oddzielne zestawy sztućców do posiłków mięsnych i mlecznych, ponieważ w kuchni koszernej dania te nie mogą być mieszane.