Visit Poland DMC

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich rozpoczęły swój 60 sezon. Plenerowe koncerty w najpiękniejszym warszawskim parku to jedna z głównych wakacyjnych atrakcji stolicy. W tym roku od 19 maja o 12:00 i 16:00, aż do końca września każdy może umilić sobie niedzielne południe, wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. 

            Koncerty stały się kulturalną wizytówką Warszawy. Pierwsze takie wydarzenie miało miejsce w 1959 roku i od tego czasu każda edycja różniła się od poprzedniej. Najpierw sezon rozpoczynano przy akompaniamencie orkiestry, był również okres kiedy koncerty miały formę słowno-muzyczną, gdzie oprócz pianistów można było posłuchać aktorów recytujących poezję. 

            Artyści występujący pod pomnikiem Chopina to zarówno pianiści stawiający swoje pierwsze kroki na międzynarodowych scenach, jak i światowej klasy muzycy. 

            W tym roku sezon zainaugurował Krzysztof Jabłoński, który Laureatem III Nagrody XI Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie w roku 1985 oraz szeregu czołowych nagród w międzynarodowych konkursach pianistycznych na całym świecie. 

            Klimat koncertów chopinowskiej jest absolutnie niepowtarzalny i będąc w wakacje w stolicy, nie można ominąć tego kulturalnego wydarzenia. Każda edycja jest wyjątkowa i zachwyci nawet najostrzejszych krytyków. Koncerty stały się tradycją, która łączy pokolenia. Jest to wspaniały pomysł na spędzenie wolnego dnia w bajkowym miejscu w samym centrum miasta, które przeniesienie nas w czasie i zachwyci w każdym detalu. 

zdjęcie: http://koncerty-chopinowskie.pl/